top of page

שנה טובה וכרסום טעים !!!


במבט לאחור, זו היתה שנה משמעותית במיוחד עבורי. עזבתי עבודה מסודרת, מאתגרת ואהובה לטובת הלא נודע.

הלא נודע שחיכה לי זו המצאת המאה (לדעתי האישית בכל אופן :)) העסק שלי, חלום חיי, משוש רעיונתיי - רקיחת שיקויי הפתעות ובתוך כך זריית קסם ונפלאות בחיי אנשים אהובים.

עוד יסופר רבות, על הגלגולים הרבים, הפיילוטים המצחיקים שערכתי, הנסיונות, האתגרים והשיעורים הרבים שהשכלתי

ללמוד במהלך הזמן (ועוד אוסיף..) אבל אנחנו כאן במעין פוסט סיום שנה ומבט מלא תקווה לשנה הבאה ועל כן אני מגישה לכם באהבה רבה את חמשת השיעורים החשובים שעברתי השנה.

1.השיעור הראשון : לראות את התמונה כולה

לא משנה באיזה תחום מדובר בחיים, נסו לראות ולקבל את התמונה כולה.. יום שלא הולך, תקופה של בלבול ולחץ... הכל מסתדר! החיים לא אטומים וסגורים, תמיד יש דרך יצירתית לפתור את הדברים רק באמת צריך להביט קצת מרחוק ולנסות להכניס פרספקטיבה רחבה. זה באמת עובד.

2. השיעור השני : תשקיעו במה שחשוב לכם

אני יודעת שזה סופר קלישאתי אבל חברים, החיים עוברים להם בין אם נמלא אחר האהבות שלנו או לא.. ואין זמן כמו ההווה להשקיע בעצמנו ובמה שאנחנו אוהבים. בדברים הקטנים במיוחד - אין אמא שלא מכירה את הרגע הזה.. סופסוף כולם במיטות הבית שקט (הללויה) ויש זמן להאזין לקרקורי הבטן ולגלות שהיי! גם אני בן אדם ואני רעבה!!! ואז את מוצאת את עצמך עומדת מול המקרר הפתוח, אוחזת סיר אורז קר ומשלימה אותו בקטשופ (שיירד בגרון) . אז לא עוד !! משקיעים בעצמנו בקטנים ובגדולים, למה? כי מגיע לנו!

3. השיעור השלישי : סמכו על האינטואציות שלכם.

זה לא סתם שיש סיטואציות, מקומות ואפילו אנשים שפחות בא לנו עליהם.. סמכו על עצמכם! משהו מרגיש לכם לא נוח, לא זורם ואולי אפילו מזוייף. אל תכנסו לשם או לפחות שחררו עכשיו, תנו לזה צ'אנס בפעם אחרת. אין כמו עצמכם כדי לדעת אם זה בשבילכם או לא, אתם יודעים הכי טוב בשביל עצמכם.

4. שיעור רביעי : לפתוח את הראש ולהקשיב

הרעיונות הכי טובים שלי, צצו לי בראש, כשהאזנתי לאחרים. בזמן שהקשבתי היה לי מספיק מרווח לתת דרור למחשבות (תוך הקשבה כמובן, בכל זאת אני מולטי :)) למצוא פתרונות יצרתיים, לחשוב על יצירה כלשהי, רעיון או מושג.. בדרכלל אני אוהבת לחשוב הכי גדול שיש ואז לפרוט לי למיני מחשבות של דרכי פעולה.. בכל אופן לפתוח את הראש ולהקשיב. לומדים הרבה!

5. פזרו אהבה!!!!

ולא בקטע שאנטי.רוחני.חזרתי מדראמ-סאטלה לפני שבועיים.. לא לא בקטע הכי אמיתי שיש! האנרגיה הזו שמלאת אתכם ואת האחרים ואת הסביבה באהבה.. זה פשוט קסם אמיתי. וזה כיף. וזה אושר!

ואם כבר פיזורים, רגע לפני שנאחל שנה טובה ומתוקה קבלו את מתנה החג שלנו השנה : מתאימה בול לכאלו שלא רצו לקחת חלק בטירוף שמתחולל שם בקניונים ובא להם משהו הום-מייד משובח כזה מלא באהבה!!!.


גם בגנים נהנו מתפוחינו ! שנה טובה

#מרשםמהרוקחת : תפוחים משוחמים וקריספים בטירוף!!!

קילו תפוחים קשים - זה העיקר (אני השתמשתי בגרנטסמית האהובים עליי אבל אפשרי מה שבא לכם העיקר שהם קשים).

לסירופ:

כוס וחצי מים

כוס וחצי סוכר לבן

2 כפיות קינמון (למביני עניין :)) גם ציפורן, הל ומוסקט פינצ'ים כאלה זה מ-דהים.

נייר אפייה

סבלנות (לא קונים במכולת :))

ולעבודה:

פורסים דק דק את התפוחים (אפשר במנדולינה אבל אני למודת קרבות, השתמשתי בסכין שף ויצא להיט).

טובלים את התפוחים בסירופ הכה טעים (טבילה קצרה) ומניחים על נייר אפייה. אחד ליד השני חשוב.

נותנים להם להתחמם ולהתקרספפ (מלשון קריספי) בכיף בתנור בערך שעה וחצי על טורבו חום 130.

*בערך - כי יש שיוצאים קצת יותר דקים והם עלולים להשרף אז מידי פעם מציצים, מוציאים את מי שסיים ונותנים ליתר להמשיך.

אני הכנסתי שלוש תבניות יחד בכל פעם ובסוכות בערך הכל היה מוכן :) סתם, לקח ארבע שעות של ייבוש אבל קיבלנו כמות מדהימה של המוני שקיות קריספי-צ'יפס מדהימים והבנות היו בשגעון!

שומרים בכלי אטום או שקית סגורה היטב עד הכרסום.

כרסום טעים ובתאבון!!!

ושנה טובה טובה שתהיה לכולנו! מלאה בנפלאות, שמחות חגיגות והפתעות מרגשות !

bottom of page